ماجرای خودسوزی همسر جانباز مقابل بنیاد شهید + عکس

خودسوزی همسر جانباز مقابل بنیاد شهید +عکس

همسر جانباز ، خودسوزی
در پی خودسوزی همسر یک جانباز در مقابل ساختمان بنیاد شهید تهران رئیس بنیاد شهید تهران بزرگ توضیحاتی در خصوص این اتفاق داد.


خودسوزی مقابل ساختمان بنیاد شهید انقلاب اسلامی

همسر یک جانباز وسایل منزلش را مقابل بنیاد شهید تهران تخلیه کرد و در همان جا به نشانه اعتراض چادر زد.
ماجرا از این قرار بود که همسر جانباز کریم نور محمدی که بارها با اهالی رسانه از گلایه هایش نسبت به بنیاد شهید سخن گفته است وسایل منزلش را در مقابل بنیاد شهید استان تهران تخلیه کرد و در همان جا به نشانه اعتراض چادر زد.
بنابراین گزارش این همسر جانباز که در تجمع روز گذشته جانبازان در خیابان طالقانی حضور داشت و در مقابل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران چادر زد دیشب خود را به آتش کشید.

 همسر جانباز

همسر جانباز

خودسوزی همسر جانباز

همسر این جانباز که از ناحیه صورت و دست سوخته است هم اکنون در بیمارستان بستری است.

توضیحات رئیس بنیاد شهید تهران بزرگ درباره خودسوزی همسر یک جانباز

حمیدعلی صمیمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در حاشیه برگزاری همایش جبهه مجازی در حوزه ایثار و شهادت در جمع خبرنگاران در رابطه با خودسوزی همسر یک جانباز در تهران توضیح داد:در روزهای گذشته شاهد بروز اتفاقی برای همسر جانباز، آقای نورمحمدی بودیم. ایشان از جانبازان ۱۵ درصد ما بودند که به دلیل عارضه مادرزادی و بیماری صعب العلاج متأسفانه قطع نخاع شده بودند و بیماری ایشان در عارضه جنگی نمی گنجد. اما با این وجود با توجه به شرایط ویژه ای که داشتند او را به کمیسیون پزشکی ارجاع دادیم و جانبازی ایشان به ۲۵ درصد ارتقاء یافت و به دلیل عارضه نخاعی که داشتند خدمات یک جانباز ۷۰ درصد را دریافت می کنند و در حوزه خدمات رسانی هم حتی برای همسر و فرزند ایشان به عنوان همیار و پرستار از طریق بیمه، هزینه های پرستاری پرداخت می شد.

همسر جانباز

 

صمیمی گفت:اما به دلیل نگهداری و رسیدگی نامطلوب، این جانباز عزیزمان دچار زخم بستر مزمن شد که با بیماری دیگرشان تعامل برقرار و شرایط را برایشان دشوار کرد. بنابراین ابتدا ایشان را در یکی از مراکز آسایشگاهی مرتبط با بنیاد شهید و امور ایثارگران بستری کردیم و مراقبت های اولیه نیز به عمل آمد. سپس جانباز نورمحمدی به بیمارستان ساسان منتقل شد.

وی ادامه داد:همسر و فرزند این جانباز سرافراز بارها تقاضاهایی داشتند که عمدتا غیردرمانی بود. مانند این که مسکن شان کوچک است و می خواهند به جای دیگر نقل مکان کنند. در این راستا به ما نیز گفته بودند که می خواهند مقابل سفارتخانه های دو کشور خارجی نیز حرکت اعتراضی داشته باشند. ما نیز بارها با ایشان نشست های متعددی در مسیر خواسته هایشان برگزار کردیم و راهنمایی هایی ارائه شد اما متوجه شدیم که هزینه ای برای خرید منزل بزرگتر دارند چندان صحیح نیست و از طرفی از ما می خواستند که منزل شان به واسطه ما به فروخته شود اما این کار از نظر قانونی در توان و حیطه انجام وظایف ما نبود.همچنین ایشان پیش از این نیز خدمات مسکن را دریافت کرده بودند تا اینکه شخصا خودشان اقدام به فروش منزل کردند و پس از آن مجدد تقاضای کمک داشتند. ما نیز وام مسکنی که پیش از این به ایشان تعلق گرفته بود را تسویه و مجدد وام مسکن دیگری را برایشان تجدید کردیم و از محل دیگری هم وام بلاعوضی برایشان در نظر گرفتیم که همین وام نیز از نظر قانونی دارای مشکلاتی بود ولی از منابع دیگری این وام به ایشان اختصاص یافت. همچنین دو برابر کمکی که به یک جانباز ۷۰ درصد اختصاص می یابد به ایشان تعلق گرفت اما از آنجایی که مبادا برای سایر ایثارگران شبه و شکی ایجاد شود از بیان رقم اش خودداری می کنم.

صمیمی یادآور شد:با توجه به تکرار این مسئله که می خواهند به خارج بروند اما نه برای درمان، برای ما محرز شد که این مبلغ را برای تهیه مسکن شان نمی خواهند تا اینکه تجمعاتی شکل گرفت و به نظر ما دلیل انتشار عکس هایی توسط همسر این جانباز در این تجمعات و در زمانی که در چادری نشسته اند و در نهایت خودسوزی کرده اند، بحث درمان نیست و هدف دیگری را دنبال می کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با اشاره به آخرین وضعیت درمانی همسر جانباز نورمحمدی توضیح داد:همسر این جانباز هم اکنون در یکی از بیمارستان های تخصصی سوانح و سوختگی بستری است. درصد سوختگی ایشان چهار تا پنج درصد است و تا دو، سه روز آینده نیز مرخص خواهند شد. پس از بهبودی کامل مجدد با آن ها نشست هایی برگزار خواهیم کرد.

صمیمی در بخش دیگر سخنان خود درباره خدمات جامع ایثارگران و تجمعی که اخیرا شکل گرفته بود نیز توضیح داد:انگیزه آن ها نگاه کلی و عمومی به قوانین با محوریت قانون جامع ایثارگران بوده است. این در حالی است که خود لایحه با نظر ایثارگران تهیه شده است و اگر تغییراتی نیز در آن بوجود آمده هر دوره نشست هایی علمی با حضور ایثارگران در سطوح مختلف برگزار شده است.

وی خاطر نشان کرد:بخشی از این قوانین دائمی، بخشی پنج ساله و بخش دیگری از همین قوانین پنج ساله نیز سال به سال اجرا می شود. اکنون مطالبه ایثارگران مجدد در برنامه ما قرار گرفته است و تعامل در سطح ایثارگران نخبه مجلس و کمیسیون های دولت نیز برقرار است و جلسات تکمیلی این موضوع نیز در سال آینده برگزار خواهد شد.

+ عکس

منبع : شهدای ایران،‌ ایسنا -/ ر
<