علائم اولیه ام اس چیست؟,

۱۰ علامت اولیه بیماری ام اس,

آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام؟,

نشانه های اولیه از بیماری ام اس,

علایم بیماری ام اس چیست؟ – بیماری ام اس,

علائم اولیه ام اس چیست

علائم اولیه بیماری ام اس چیست؟ چه کسانی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند؟ نشانه های اولیه و مهم بیماری ام اس کدامند؟ پاسخ این سوالات و همه چیز درمورد بیماری ام اس را در ادامه می خوانید.

چه نشانه هایی علائم ام اس هستند؟

علائم ام اس چیست؟ چه کسانی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند؟ نشانه های اولیه و مهم بیماری ام اس کدامند؟ پاسخ این سوالات و همه چیز درمورد بیماری ام اس را در ادامه می خوانید.

بیماری ام اس چیست؟

این بیماری مختص اعصاب مرکزی بوده ( مغز و نخاع ) و ایجاد لکه های سفید یا پلاکهای متعددی در مغز می کند.

پلاکها گویای سفت شدگی غلافهای سلولهای (میلین ها) عصبی مغز می باشند, که این سفت یا سخت شدگی جلوگیری از انتشار جریان الکترو شیمیایی رشته های عصبی و اختلال در حرکات می شود.

به همین دلیل در نتیجه فرمانی که از مغز صادر می شود براحتی به اعضاء و ماهیچه ها نمی رسد و کار براحتی انجام نمی شود. مغز فرمانده, کل بدن بوده و در جایگاه رفیعی قرار دارد. شخص باید دقیقا این اندام مهم و حیاتی را بشناسد و حداکثر مراقبت را از این اندام مهم بنماید.

علائم بیماری ام اس چیست

 مهم ترین علائم ام اس

علائم مهم و اولیه بیماری ام اس کدامند؟

کاهش حافظه

کاهش و ضعف حافظه، ناتوانی در تمرکز، صحبت کردن و مشکلات زبانی از اختلالات رایج در نتیجه ی پیشرفت MS است که البته خیلی وقت ها می تواند از علائم شروع این بیماری باشد.

  اختلالات جنسی

در بیماران مبتلا به ام اس در مراحل شدید، اختلالات جنسی یکی از شایع ترین اختلالات در نظر گرفته می شود. این وضعیت که در بیشتر اوقات عارضه ای غیر قابل پیشگیری است، خیلی وقت ها یکی از علائم ابتلا به MS در نظر گرفته می شود.

سرگیجه

 این بیماران معمولا در مستقیم حرکت کردن مشکل دارند. در واقع این عدم تعادل در کنترل حرکات معمولا با پیشرفت تخریب سلول های عصبی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین خاطر است که بسیاری از مبتلایان به MS برای راه رفتن نیاز به عصا دارند.

 دوبینی

دوبینی یا همان اختلالات بینایی به دلیل حمله ی بیماری ام اس به سیستم عصبی و تاثیر بر روی عصب بینایی به وجود می آید و به طور شایع در مبتلایان به بیماری ام اس دیده می شود.

 مورمور شدن انگشتان بی حسی

بی حسی و مورمور شدن مداوم که معمولا صورت و دست ها و پاها را درگیر می کند، عارضه ی شایع بیماران مبتلا به MS است که به علت آسیب و تخریب سلول ها عصبی در مغز و نخاع ایجاد می شود. اما این وضعیت برای فردی که هنوز به بیماری مبتلا نشده و یا برای اولین بار است که آن را تجربه می کند، بسیار عجیب به نظر می رسد. در واقع بی حسی و مورمور شدن می تواند در ابتدا به صورت حمله ای فرد را مورد آسیب قرار دهد. پاها شایع ترین بخش بدن برای بروز این عارضه اند.

  ضعف و گرفتگی عضلات

اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی حمله ای یکی از علائم آزاردهنده ی ام اس است. این اسپاسم ها معمولا شدیدا دردناک هستند، در بخش های انتهایی بدن نظیر دست ها و پاها  ایجاد می شوند و بعد از چند دقیقه برطرف می شوند.

  اختلال در کنترل ادرار و مدفوع

بی اختیاری در دفع ادرار و مدفوع در بیماری MS دور از انتظار نیست.  تقریبا ۸۰ درصد بیماران مبتلا به MS در کنترل ادرار و مدفوع خود مشکل دارند. این افراد معمولا از احساس دفع ادرار مکرر و ناگهانی در عذاب هستند. مشکل آزاردهنده دیگر در این افراد، اسهال مداوم و اختلال کنترل تخلیه روده است. اگر این برای شما یک مشکل شده است، بهتر است هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کرده و وضعیت را بازگو کنید.

 بی حالی و  افسردگی

ابتلا به بیماری آزاردهنده ای نظیر  MS، علاوه بر آسیب جسمی می تواند ابزاری برای شکنجه روحی فرد باشد. بسیاری از مبتلایان به ام اس، احساس افسردگی، تحریک پذیری و تغییرات خلق و خو را یکی از مشکلات رایج خود بیان می کنند.

همچنین از علائم شایع بیماری ام اس می توان به این علائم اشاره کرد:

عدم هماهنگی بین کلمات در سخن گفتن, سنگینی سر و بدن, دفع بیش از حد ادرار نسبت به دیگران, دیر هضم شدن غذا, حساس و زود رنج شدن, یبوست مزاج, دیدن کابوس در بعضی افراد, علاقه به خوردن غذاهای سردی بخش (اسیدی) مانند لبنیات مخصوصا ماست و بستنی, در صورت پیشرفت بیماری عدم کنترل ادرار, یا از دست دادن کامل بینایی, عدم تحمل هوای گرم و آب گرم, عدم تحمل آب سرد و هوای سرد , زود انزالی در آقایان, افسردگی و خودخوری, انزوا طلبی و گوشه گیری, نداشن تعادل, داشتن لرزش هنگام حرکت, یاری نکردن ماهیچه های پا هنگام راه رفتن, سرما سرما شدن استخوانهای بدن خصوصا پاها.

علائم بیماری ام اس

افراد در معرض این بیماری

 چه کسانی در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار دارند؟

به طور کلی دو گروه اشخاص با رفتارهای غلط خود را در معرض ابتلا به بیماری ام اس قرار می دهند که شامل:

۱- افراد حساس و زودرنج

این نوع افراد عموما اشخاصی هستند فوق العاده حساس, زودرنج و عصبی و با کمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند و ساعت ها فکر خود را مشغول کرده و به خود و دیگران پیله می کنند.

۲- افراد با طبع سردی

افرادی هستند که از نظر ژنتیک دارای طبع سردی بوده و مدام از غذاهای سردی بخش (غذاهائی با pH اسیدی) به حد وفور استفاده می کنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی, سرکه, تمبر هندی, ماست, قره قورت و امثالهم دارند.

علائم اولیه ام اس چیست؟

 

منبع : نمناک /ن

 

 

 

 

علائم اولیه ام اس چیست؟ – نمناک

namnak.com/علائماماس.p10649
رتبه: ۴٫۷ – ‏۲٬۹۵۰ نقد

علائم اولیه بیماری ام اس چیست؟ چه کسانی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند؟ نشانه های اولیه و مهم بیماری ام اس کدامند؟ پاسخ این سوالات و همه چیز درمورد بیماری ام اس را در …

۱۰ علامت اولیه بیماری ام اس

article.tebyan.net › … › سلامت › انواع بیماری ها و درمان آنها › بیماری‌های عصبی
۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. – در اینجا ۱۰ عارضه شایع بیماری ام اس را که معمولا به عنوان علائم اولیه MS نیز در … هیچ گونه فعالیت بدنی بیان می کند می تواند نشانه اولیه بیماری MS باشد. …. رانهام مور مور و بی حس میشن شبها موقع خواب شدیتر میشه آین نشانه چیست؟

آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام؟ – بیتوته

www.beytoote.com/health/malady-remedy/disease-been-affected-ms.html
آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام؟ علایم اولیه بیماری ام.اس چیست. بیماری ام.اس یا … علایم این بیماری متفاوت است و بستگی به این دارد که کدام بخش از اعصاب آسیب …

علائم شایع ام اس در زنان | بیمارستان عرفان

erfanhospital.ir/fa/common-ms-symptoms-in-women/
ام اس (MS) بیماری خود ایمنی است که بر روی سیستم عصبی مرکزی شامل مغز و نخاع تأثیر می‌گذارد. این بیماری زنان … این نوع از علائم ام اس که زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد در کل مشابه مردان است. بسته به …… نظر شما چیست وبه کجا مراجعه کنم بهتر است.
۳ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. – همشهری آنلاین: اسکلروز متعدد یا ام اس یک بیماری مزمن است که به اعصاب در طناب نخاعی و مغز و نیز عصب بینایی آسیب می‌زند. … ۷- علت ام اس چیست؟ … ب- پیشرونده اولیه: علائم ام اس به آهستگی اما به طور مداوم بدتر می‌شود، بدون اینکه در …

نشانه های اولیه از بیماری ام اس – رژیم غذایی

https://www.foodregime.com/پزشکی/۴۹۸-نشانه-های-اولیه-از-بیماری-اماس.html
صفحه اصلیمقالات پزشکینشانه های اولیه از بیماری ام اس … مولتیپل اسکلروزیس چیست؟ اسکلروز چندگانه یک اختلال … علائم زود هنگام بیماری ام اس. MS و مشکلات …
۲۹ دی ۱۳۸۹ ه‍.ش. – ۱۰پست – ‏۴ نویسنده

( علایم اولیه بیماری ام.اس چیست) بیماری ام.اس یا اسکلروز چندگانه یک اختلال در سیستم ایمنی خودکار بدن است که می‌تواند منجر به فلج شدید شود.

علائم اولیه بیماری ام اس چیست؟ – ستاره

setare.com/fa/news/395/علائماولیه-بیماری-اماسچیست
۷ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – در اینجا ۱۰ عارضه و علامت شایع بیماری ام اس را که معمولا به عنوان علائم … همراه با سرگیجه و اختلال در کنترل حرکات می‌تواند علامت اولیه بیماری باشد.

بعضی از علایم اولیه خاص بیماران ام اس – مهمترین اخبار ایران و …

vista.ir/article/205241/بعضی-از-علایم-اولیه-خاص-بیماران-اماس
بعضی از شایعترین علایم زودرس و اولیه بیماری ام اس، مشکلات بینایی همچون کوری قسمتی، دید دوگانه و اختلال در تنظیم دید می باشد، التهاب عصب بینایی نیز شایع می …

علایم بیماری ام اس چیست؟ – بیماری ام اس .سرطان. .انمی یا کم …

robabnaz21.persianblog.ir/tag/علایم_بیماری_ام_اس_چیست؟
۱-ام اس خوش‌خیم (Benign MS) که در این نوع فقط تعداد کمی حمله رخ … ۴- نوع پیشرونده اولیه (Primary Progressive) در این نوع بیماری هرگز حالت‌های عود یا فروکش را

علائم بیماری ام اس MS – پارسی طب

fa.parsiteb.com › بیماریها
۲ هفته پیش. خانه / بیماریها / علائم بیماری ام اس MS … بی اختیاری ادرار:مشکل مثانه یا روده در مبتلایان به ام اس شایع است. در صورت مشکل ساز … بیماری MS چیست ؟
علائم بیماری ام اس چیست … بیشتر بیماران در سنین ۴۰-۲۰ سال متوجه علائم بیماری MS می شوند. …. اما در فرم های پیشرونده (نوع اولیه و نوع بدون حمله) تاثیری ندارد.
علائم اولیه و درمان ام اس را بهتر بشناسید. دکتر فرهاد گلی پور ،متخصص مغز واعصاب و استادیار دانشگاه علوم پزشکی زنجان و موسس و عضو هیات امنای جمعیت MS …

ام‌اس – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/ام‌اس
ام‌اس به چند شکل ظاهر می‌شود و علائم جدید آن یا به صورت عودِ مرحله‌ای (به شکل ….. معمولاً سن شروع ام‌اس پیشرونده اولیه بالاتر از سن شروع نوع عودت کننده-بهبود یابنده …

آشنایی با علایم و نشانه های ام اس – وبسایت تخصصی ام اس سنتر

mscenter.irMultiple Sclerosisدانستنی های Multiple Sclerosis
۲۱ مهر ۱۳۸۸ ه‍.ش. – ۳پست – ‏۲ نویسنده

از علائم اولیه این بیماری می توان به موارد زیر اشاره کرد: _ بی حسی و گزگز قسمت هایی از بدن _ ضعف … حتما بخوانید: علائم بیماری ” ام اسچیست؟

علائم ام اس چیست؟ – شفاف

www.shafaf.ir/fa/news/165653/علائماماسچیست
۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ه‍.ش. – وی افزود: علائم اولیه این بیماری بسیار خفیف و شامل مواردی مانند … به گزارش خبرنگار فارس، بیماری ام اس از جمله بیماری‌هایی است که به تأیید …
علائم ام.اس.چیست، بیماری لایم، MRI از مغز. … بیماری ام اس چیست و چه علائمی دارد؟ بیماری ام اس … بنابر این یادگیری علائم اولیه ی بیماری ام اس می تواند مفید باشد.

ام اس چیست؟

mssociety.blogfa.com/
ام اس چیست؟ – ام اس … سوال آیا دوفرد مبتلا به ام اس میتوانند با هم ازدواج کنند یا نه؟ … مغزو اعصاب دارند ) تا با تجویز داروهای ضد التهاب مثل کورتون علائم بیمار سریعتر …
بیماری ام.اس یک بیماری خودایمن است و بیماری خودایمن در زنان شایع تر بوده و در سنی که … ام.اس چیست؟ دکتر سید مسعود نبوی متخصص مغز و اعصاب و فلوشیب ام.اس در … علائمی است که ما به عنوان ام.اس می شناسیم. شیوع ام.اس در چه مناطقی بیشتر است؟

بیماری ام اس چیست؟ دلایل و علایم ام اس – راستینه

rastineh.ir › اطلاعات درمانی › اطلاعات پزشکی › معرفی بیماریها
۴ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – در این نوشته علایم بیماری ام اس، دلایل ابتلا به ام اس، درمان ام اس با طب … بوده و بعد از حمله اولیه دچار حمله دیگری نشده و بیماری‌شان پیشرفت نمی‌کند.

نشانه های اولیه بیماری ام اس

shafaonline.ir/fa/news/32808/نشانه-های-اولیه-بیماری-اماس
۸ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. – شفا آنلاین- شایع ترین علایم اولیه بیماری MS مشکلات بینایی هستند از نظر بالینی به نام اختلال عصب … مولتیپل اسکلروزیس چیست؟ … علایم دیگراشخاص با ام اس علائم یکسانی ندارند و در هر حمله با علائم متفاوت مانند ( از دست دادن …

علائم اولیه ام اس چیست؟ – سایت دکتر بهشتی رئیس شورای …

www.dr-farshidbeheshti-md.ir/pezeshki/item/219-علائماولیهاماسچیست؟.html
۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – علائم اولیه ام اس چیست؟ بیماری ام اس چیست؟ این بیماری مختص اعصاب مرکزی بوده ( مغز و نخاع ) و ایجاد لکه های سفید یا پلاکهای متعددی در مغز می کند …

خبرگزاری ایمنا – ۷۵ درصد از بیماران ام اس بهبود می یابند

www.imna.ir/fa/doc/interview/100981/75-درصد-بیماران-اماس-بهبود-می-یابند
برای اینکه در مورد بیماری های عصبی و به خصوص ام اس بیشتر بدانیم به سراغ دکتر …. ۱۵، ۲۰ سال یا حتی بیشتر هیچ علائمی ندارند و این بیماران در دسته خوش خیم قرار می گیرند. … که به این نوع بیماری پیش رونده اولیه می گویند، البته فرم های بسیار نادر بدخیم ام اس هم … نظر شما در مورد درمان هایی نظیر طب سوزنی و زنبور درمانی چیست؟

سلام دکتر – سلامت هوشمند :: بیماری ام اس چیست؟

https://www.salamdoctor.com/paper/49/بیماری+ام+اس+چیست؟.html
علائم مهم و اولیه بیماری ام اس کدامند؟ کاهش حافظه کاهش و ضعف حافظه، ناتوانی در تمرکز، صحبت کردن و مشکلات زبانی از اختلالات رایج در نتیجه ی پیشرفت MS است …

MS

ms1378.mihanblog.com/
اس دچار شده ام ؟ ( علایم اولیه بیماری ام.اس چیست) بیماری ام.اس یا اسکلروز چندگانه یک ….. با توجه به طیف گسترده ی علائم بیماری ام اس ممکن است برای ماه ها تا سال ها …

علائم اولیه بیماری ام اس چیست؟

emrooz.top/blog/text/1462976350/symptomss-ms
علائم ام اس چیست؟ چه کسانی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند؟ نشانه های اولیه و مهم بیماری ام اس کدامند؟ پاسخ این سوالات و همه چیز درمورد بیماری ام اس را در ادامه می خوانید.

بیماری ام اس(MS) چیست؟ علایم، علت، تشخیص و درمان – مرجع …

painacademy.ir/بیماری-اماسms-چیست؟-علایم،-علت،-تشخیص-و/
علایم و نشانه های بیماری ام اس در زنان و مردان چیست؟ به همراه … تابه‌حال هیچ روش درمانی برای کند کردن روند پیشرفت ام اس پیش‌رونده‌ی اولیه مفید واقع نشده است. برای ام …

علائم اولیه بیماری ام اس چیست ؟ – فاز۲ناز |مجله تفریحی …

www.faz2naz.ir/علائماولیه-بیماری-اماسچیست-؟.html
۳ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – آیا من به بیماری ام اس دچار شده ام؟ علایم اولیه بیماری ام.اس چیست. بیماری ام.اس یا … علایم این بیماری متفاوت است و بستگی به این دارد که کدام بخش از …

بیماری ام اس چیست؟ – ایران سلامت

forum.iransalamat.com/بیماری-اماس-ms-862/بیماری-اماسچیست؟-۳۱۷۶۱/
۱۹ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. – ۲پست – ‏۱ نویسنده

بیماری با علایم مختلفی میتواند بروز کندو شکایت اولیه ضایعه …. علائم ابتلا به بیماری جوانان چیست ام. اس اغلب جوانان را درگیر خود می‌کند و با …

همه چیز درباره «ام‌ اس» – برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/336282/همه-چیز-درباره-ام‌اس
۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – اس چیست، چطور می آید و چه عوارضی ایجاد می کند. … ام. اس با علائم متفاوتی همچون تاری دید، مشکلات حسی و حرکتی، نبود تعادل نمایان می شود. … اس در مراحل اولیه ممکن است فقط با شرح حال و سابقه ای از نشانه های مبهم و نامشخص که به …

علائمی که نشانه شروع بیماری ام.اس است | اقتصاد آنلاین

www.eghtesadonline.com/…سلامت…/۱۴۱۱۸۰-علائمی-که-نشانه-شروع-بیماری-اماساس
۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – آنها نمی‌دانند ام‌اس چیست، چطور می‌آید و چه عوارضی ایجاد می‌کند. … فرد مبتلا به ام‌اس در مراحل اولیه ممکن است فقط با شرح حال و سابقه‌ای از نشانه‌های مبهم و …

بیماری ام اس را چگونه تشخیص دهیم؟ | دمادم

damadam.ir › اخبار › لحظه نما › علمی و پزشکی
بیماری ام اس را چگونه تشخیص دهیم؟ اولین علامت ام اس چیست؟بیماری ام اس یک بیماری خودایمنی است که در ان سیستم ایمنی، سلولهای عصبی را به عنوان عامل …

مدلایف | بیماری ام اس و نشانه های اولیه آن

www.medlife.ir/2014/07/06/multiple-sclerosis-symptoms
۱۵ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – بیماری ام اس یا Multiple Sclerosis یکی از بیماری های شایع مغز و اعصاب است که در … است، در این مقاله به معرفی علائم و نشانه های اولیه بیماری ام اس می پردازیم و در مقاله تکمیلی به روشهای تشخیص و درمان آن می پردازیم. … ام اس چیست؟

ام اس چیست؟ – اداره کل بهزیستی استان فارس

www.behzisti-fars.ir/portal/show.aspx?page=17620
بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا تصلب متعدد که به اختصار به آن ام اس گفته می … علائم: بعضی از علائم اولیه خاص بیماران ام اس عبارتند از: – اختلالات بینایی شامل …
۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – ام اس عود کننده – فروکش کننده وعلائم و نشانه های بیماری ام اس و ام اس حسی خوش خیم . … ۲ – ام اس پیشرونده – اولیه: در این نوع از بیماری ام اس، به تدریج و به طور … برچسبteberooz.ir ام اس ام اس ان ام اس بیماری ام اس چیست ام اس خفیف ام اس …

علائم ام اس چیست؟ – دلگرم

www.delgarm.com/health/disease-and-treatment/146067-علائماماسچیست؟
۱ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – علائم ام اس چیست؟ … علائم مهم و اولیه بیماری ام اس کدامند؟ ام اس … اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی حمله ای یکی از علائم آزاردهنده ی ام اس است.

مشاوره تلفنی پزشکی با پزشک آنکال – علائم اولیه ام اس چیست؟

oncall24.blogfa.com/post-538.aspx

۹ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – علائم اولیه بیماری ام اس چیست؟ چه کسانی در معرض خطر ابتلا به ام اس هستند؟ نشانه های اولیه و مهم بیماری ام اس کدامند؟ پاسخ این سوالات و همه چیز درمورد …