چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد

کمر درد ، مقابله با کمر درد
اولین و مهم ترین اقدام برای پیشگیری از کمردرد اصلاح رفتارهای غلط مثل طرز نشستن و تغذیه و کنترل وزن است.

راهکارهایی برای مقابله با کمر درد

کمر درد مشکل شایعی است که اغلب ما تجربه آن را داشته ایم . علل مختلفی در ایجاد کمر درد نقش دارند که عامل بیشتر آنها رفتارهای غلط خود ما است . طرز غلط نشستن ، افزایش وزن ، تغذیه نادرست و بسیاری از عوامل دیگر که در اثر اشتباهات رفتاری ما پیش می آید.

کمردرد یکی از شایع ترین بیماری هایی است که اغلب ما بخصوص در سن های بالا تجربه اش کرده ایم. شیوع آن در زن و مرد یکسان است و گرچه در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد ولی بیشتر در سنین 30 تا 50 سالگی دیده می شود. به همین منظور سراغ ، متخصص ارتوپدی رفتیم تا به علل ایجاد کمر درد پی ببریم پس اگر به دنبال راهی برای درمان کمردرد خود هستید این مطلب را از دست ندهید.

از علت تا درمان کمر درد

کمردرد می تواند شدید یا خفیف، کوتاه مدت یا مزمن و دائم یا گاهگاه باشد. با این حال در اکثر اوقات به طور خودبه خود بعد از چند هفته خوب می شود.
کمردرد از علل عمده مرخصی های درمانی و غیبت از کار و بروز آن در قشر فعال جامعه است و اولین حمله درد به ناحیه تحتانی کمر معمولا برای افرادی بین سنین 30 تا 40 سالگی بروز می کند. مطالعات نشان می دهد که کمردرد با بالارفتن سن، شایع تر می شود. این عارضه بین افراد بسیار شایع است و از هر10 نفر تقریبا هشت نفر با آن دست به گریبان هستند.
کمردرد در بین افرادی که به لحاظ جسمی متناسب نیستند، شایع تر است. کمر و ماهیچه های شکمی ضعیف ممکن است نتوانند به خوبی ستون فقرات را حمایت کنند. اگر شما یک الگوی زندگی بدون تحرک یا کم تحرک دارید یعنی بیشتر روز در یک وضعیت می نشینید در مقایسه با کسی که تقریبا هر روز ورزش می کند، بیشتر در معرض آسیب به کمر خود هستید. همچنین اگر شکم بزرگی دارید این وضعیت فشار اضافی را به ماهیچه های شما در قسمت تحتانی کمر وارد می کند و شرایط را برای بروز کمردرد فراهم می سازد. از سوی دیگر، برخی کمردردها شامل بیماری دیسک کمر، ممکن است زائیده ژن های شما باشد.
خداحافظی با کمر درد

کمردرد میتواند ناشی از افزایش وزن یا تغذیه نادرست باشد

 
ارتباط مستقیم چاقی با کمردرد
 
همه ما می دانیم که چاقی ارتباط مستقیمی با بیماری های قلبی، دیابت، افزایش فشارخون و سرطان های دستگاه گوارش دارد ولی در مورد ارتباط چاقی و کمردرد کمتر بحث شده است. امروزه مشخص شده که چاقی می تواند به طور نزدیکی با علائم بیماری های پوکی استخوان، آرتروز، روماتیسم مفصلی، تنگی کانال نخاعی و اسپوندیلولیستزی ارتباط داشته باشد و این بیماری ها همگی می توانند موجب کمردرد شوند.
یکی از وظایف ستون مهره ها انتقال وزن تنه از طریق لگن به اندام تحتانی و سپس زمین است و این طبیعی است که با افزایش وزن تنه نیروهای بزرگتری از این ساختمان عبور کند. این نیروها می توانند بتدریج سبب اختلال در کارکرد آن و بعد از مدتی بروز آسیب های ماندگار و تخریب در ساختارهای تشکیل دهنده ستون مهره شود.
چاقی و افزایش وزن می تواند با مکانیسم های مختلفی موجب کمردرد شود، بر همین اساس نیز افراد چاق فعالیت های فیزیکی کمتری دارند. این کم تحرکی بتدریج می تواند موجب ضعف عضلات ستون مهره ها و شکم شود. ضعیف شدن این عضلات از مهم ترین علل شناخته شده در بروز کمر درد است.
 
درمان کمر درد با تغذیه مناسب
 
نوشیدن آب برای ستون فقرات و کمر مهم است. به طور مثال بیشتر حجم دیسک های بین مهره ای یعنی درحدود 80 درصد از حجم آنها را آب تشکیل می دهد.
با افزایش سن میزان آب درون دیسک ها کاهش می یابد. بنابراین نوشیدن منظم آب جهت تغذیه دیسک های ستون فقرات و حفظ سلامتی آنها ضروری است.
معمولا توصیه می شود که در حدود 8 لیوان آب در روز نوشیده شود. نه تنها هنگامی که تشنه هستید بلکه باید در طول روز آب بنوشید. نوشیدن آب علاوه بر تغذیه ارگان های بدن سبب متناسب ماندن وزن بدن و رسیدن به وزن مطلوب می شود.
 
رفتارها در مقابل کمردرد
 
آرام فشار دادن استخوان های کمر، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها که در جایگاه راحتی قرار نگرفته اند تقریباً کاری ندارد. بسیاری از خانم ها در دهه 20 یا 30 سالگی خود هستند و به خاطر نداشتن تمرین با انجام ورزش شدید و ناگهانی از کمردرد می نالند.
بدن ما برای کار بیش از حدی که ما به آن می دهیم طراحی نشده است. هنگامی که درد سراغ شما می آید شاید اولین عکس العمل در مقابل آن استراحت باشد. ولی گاهی مواقع بی حرکت ماندن حتی به صدمه بیشتر و خارج شدن از شرایط عادی منجر می شود. فعال بودن کمک می کند تا عضلات و تاندون ها شل و قوی بمانند.
 
خداحافظی با کمر درد
 
اولین و مهم ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان نشستن حدود 45 دقیقه در نظر گرفته شده است.
هنگام نشستن قوز نکنید و سعی کنید سر و گردن با ستون فقرات در یک راستا قرار داشته باشد. پس از هر 45 دقیقه نشستن، بلند شده و راه روید تا جریان خون کافی در اختیار عضلات و استخوان ها قرار گیرد.
قرار دادن بالش زیر زانو هنگام خواب؛ بالا آمدن زانو سبب کاهش فشار و درد در ستون فقرات می شود.
برنامه ورزشی منظم؛ تمرین های ناحیه مرکزی بدن که سبب تقویت فیله های پشت و ماهیچه های شکم می شوند، کمر و ستون فقرات را محافظت کرده و از اسپاسم و درد عضلات جلوگیری می کند.
تقویت استخوان ها؛ تا می توانید مواد غذایی حاوی کلسیم و ویتامین D مصرف کنید.
در انتخاب کفش دقت کنید؛ کفش مناسب فشار وارد روی کمر را کاهش می دهد. پاشنه حدود سه سانتی متر، مناسب ترین ارتفاع پاشنه است.
هنگام ایستادن و راه رفتن بدن را در بهترین وضعیت قرار دهید؛ برای کاهش کمر درد و گردن درد، هنگام راه رفتن و ایستادن عضلات شکم را منقبض نگه دارید و سعی کنید سر و ستون فقرات در یک راستا قرار داشته باشند.

چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد

51
منبع : روز پلاس / م.ف
چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد - فرارو

fararu.com/fa/news/254205/چند-راهکار-ساده-برای-خداحافظی-با-کمر-درد
۸ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کمردرد یکی از مهمترین علل ناشی از شیوه ناصحیح زندگی است که پیر و جوان نمی شناسد؛ کمر درد مزمن کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می دهد اما با ...
رتبه: ۵ - ‏ نقد
کمر درد و چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد و درمان کمر درد و پیشگیری از کمر درد و راههای پیشگیری از کمر درد و مقابله با کمر درد و خداحافظی با کمر درد و ...
۸ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ****چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد **هنگام نشستن دقت کنید؛ اولین و مهمترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن های طولانی ...
۳ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. سلامت نیوز: محققان موفق به توسعه یک دستگاه جراحی کم هزینه شده اند که کمردرد مزمن را درمان می کند.

چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد - نیک صالحی

www.niksalehi.com/pezeshki/view/245768.php
۳ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. درمان کمر درد. این دستگاه که Thru-Fuze نام دارد، توسط محققان استرالیایی توسعه داده شده است و روشی کاملا ...
از نشستن های طولانی مدت بپرهیزید ○ هنگام خواب زیر زانو بالشت قرار دهید ○ برنامه ورزشی منظم داشته باشید ○ از پوشیدن کفش های پاشنه دار خودداری کنید

چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد - پارسینه

www.parsine.com/fa/news/271415/چند-راهکار-ساده-برای-خداحافظی-با-کمر-درد
۳ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. محققان موفق به توسعه یک دستگاه جراحی کم هزینه شده اند که کمردرد مزمن را درمان می کند. این دستگاه که ...
۴ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - درمان کمردرد. چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. از بلند کردن و حمل اجناس سنگین خودداری کنید. کمردرد چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد.

چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد

https://www.webgardha.com/464091/چند-راهکار-ساده-برای-خداحافظی-با-کمر-درد
۴ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد محققان موفق به توسعه یک دستگاه جراحی کم هزینه شده اند که کمردرد مزمن را درمان می کند.

گوناگون » چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد - اخبار - ...

www.khabar.pichak.net/گوناگون/چند_راهکار_ساده_برای_خداحافظی_با_کمر_درد
برای تیراندازی روشن نشده است. تیرانداز پس از شلیک با یک خودروی م.

چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد | محققان موفق به

www.ghatreh.com › مراقبت
۳ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. سلامت نیوز: محققان موفق به توسعه یک دستگاه جراحی کم هزینه شده اند که کمردرد مزمن را درمان می کند.
۶ آذر ۱۳۹۵ ه‍.ش. - متخصصان تخمین زده‌اند که ۸۰ درصد افراد کمردرد را تجربه می‌کنند و این بیماری ... در این مطلب ما به شما چند راهکار ساده را برای خداحافظی با کمردردی ...

با کمردرد خداحافظی کنید - برترین ها

www.bartarinha.ir/fa/news/271947/با-کمردرد-خداحافظی-کنید
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - کمردرد یکی از مهم‌ترین علل ناشی از شیوه ناصحیح زندگی است که پیر و جوان ... کمر درد مزمن کیفیت زندگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما با چند راهکار ساده ...

کمردرد از کجا می آید؟ - الو دکتر

www.alodoctor.ir/news/details/27550/کمردرد-از-کجا-می-آید؟
۱ روز پیش - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان ...

کمر درد را چگونه با نرمش های طبی درمان کنیم - نرمش های ساده - ...

www.iranorthoped.ir/.../کمر-درد-را-چگونه-با-نرمش-های-طبی-درمان-کنیم-نرمش-های-ساد...
قبل از انجام نرمش های کمر درد اول چند دقیقه راه بروید تا بدنتان به اصطلاح گرم شود. اگر احساس میکنید انجام هرکدام از نرمش هایی که در زیر توضیح داده میشود برای شما ...

*چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد – متنوع ترین سایت ...

unu.ir/tag/چند-راهکار-ساده-برای-خداحافظی-با-کمر-در/
چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد **هنگام نشستن دقت کنید؛ اولین و مهمترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن های طولانی مدت است. بیشترین مدت ...
درست بنشینیم یا بخوابیم یا راه برویم؛ مثلا موقع مطالعه، پشت‌میز و صندلی قرار بگیریم و اگر ... جراحی دیسک کمر را می توان با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام داد. .... ممکن است بیمار تا چند روز به داروهای ضد درد ساده نیاز پیدا کند.

چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد - وی طب

www.weteb.ir › خانه و خانواده
۵ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - **چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد **هنگام نشستن دقت کنید و از نشستن های طولانی مدت بپرهیزید ** هنگام خواب زیر زانو بالشت قرار دهید
محققان موفق به توسعه یک دستگاه جراحی کم هزینه شده اند که کمردرد مزمن را درمان می کند. به گزارش…

چند راهکار ساده برای درمان کمردرد - ناطقان

nateghan.ir/fa/news/39078/چند-راهکار-ساده-برای-درمان-کمردرد
۷ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - محققان موفق به ابداع یک دستگاه جراحی کم هزینه شده‌اند که کمردرد مزمن را درمان می‌کند. ... چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد ٭ هنگام نشستن دقت ...

کمردرد مزاحم از کجا می‌آید؟ - مجله اینترنتی بکر

www.orgnews.ir/news/52728/کمردرد-مزاحم-از-کجا-می-zwnj-آید
۱ روز پیش - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد اولین و مهم ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان ...

کمردرد مزاحم از کجا می‌آید؟ - ایسکانیوز

iscanews.ir › اجتماعی › سلامت، محیط زیست
۱ روز پیش - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان ...

کمردرد مزاحم از کجا می‌آید؟ - مجله خبری یکتا

world1.ir/news/50330/کمردرد-مزاحم-از-کجا-می-zwnj-آید
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ه‍.ش. - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان ...

صفحه سلامتی تلشهر ؛ چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر ...

alvarssport-blogfa-com.2pmusic-ir.parsblogs.ir/.../صفحه+ی+سلامتی+تل+گاوشهر+؛+...
صفحه ی سلامتی تل گاوشهر ؛ چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد کمردرد یکی از مهمترین علل ناشی از شیوه ناصحیح زندگی است که پیر و جوان نمی شناسد؛ کمر درد ...

کمردرد از عوامل ایجاد آن تا درمان کمردرد - مجله پزشکی

pezeshkin.ir/کمردرد-از-عوامل-ایجاد-آن-تا-درمان-کمردر/
۱ روز پیش - مطالعات نشان می‌دهد که کمردرد با بالارفتن سن، شایع‌تر می‌شود. این عارضه بین افراد ... چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد اولین و مهم‌ترین قدم ...

کمردرد از کجا می آید؟ - بازار خبر

www.news-bazar.com/news/231352/کمردرد-از-کجا-می-آید-
۲۳ ساعت پیش - کمردرد از علل عمده مرخصی‌های درمانی و غیبت از کار و بروز آن در قشر فعال جامعهاست ... چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درداولین و مهم‌ترین قدم برای ...
۸ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد از نشستن های طولانی مدت بپرهیزید هنگام خواب زیر زانو بالشت قرار دهید برنامه ورزشی منظم داشته باشید از ...

کمردرد مزاحم از کجا می‌آید؟ | اقتصاد | خبروان

khabarone.ir/news/6482745/کمردرد-مزاحم-از-کجا-می‌آید
۲ روز پیش - کمردرد یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که اغلب ما بخصوص در سن‌های بالا تجربه‌اش کرده‌ایم. شیوع آن در ... چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد.

کمردرد مزاحم از کجا می‌آید؟ - سایه

www.sayenews.com/fa/news/20719/کمردرد-مزاحم-از-کجا-می‌آید
۱ روز پیش - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان ...
آسمان نیوز: کمردرد یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که اغلب ما بخصوص در سن‌های بالا تجربه‌اش کرده‌ایم. شیوع آن در زن و ... چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد

کمردرد از کجا می آید؟

www.asrkhabar.com/fa/news/115591/کمردرد-از-کجا-می-آید
۱ روز پیش - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان ...
چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان نشستن حدود 45 دقیقه ...
۱ روز پیش - کیاپرس: کمردرد یکی از شایع‌ترین بیماری‌هایی است که اغلب ما بخصوص در سن‌های بالا تجربه‌اش کرده‌ایم. ... چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد.

کمردرد مزاحم از کجا می‌آید؟ - انتخاب

entekhab.ir/fa/news/323354/کمردرد-مزاحم-از-کجا-می‌آید
چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان نشستن حدود 45 دقیقه ...
۱۱ ساعت پیش - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان ...

کمردرد مزاحم از کجا می‌آید؟ - خبر فوری|اخبار مهم از 60 منبع معتبر

www.khabarfoori.com/detail/54643/کمردرد-مزاحم-از-کجا-می‌آید؟
چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان نشستن حدود 45 دقیقه ...

همه چیز درباره کمر درد - روز پلاس | دمادم

https://damadam.ir › اخبار › روز پلاس › دسته‌بندی نشده
چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. اولین و مهم ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان نشستن حدود 45 دقیقه ...
۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد. هنگام نشستن دقت کنید و از نشستن های طولانی مدت بپرهیزید. هنگام خواب زیر زانو بالشت قرار دهید.

آخرین خبر | دکتر سلام/ کمردرد مزاحم از کجا می‌آید؟

akharinkhabar.ir/health/3285444/دکتر-سلام-کمردرد-مزاحم-از-کجا-می‌آید؟
۱ روز پیش - چند راهکار ساده برای خداحافظی با کمر درد اولین و مهم‌ترین قدم برای جلوگیری از کمردرد، اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت است. بیشترین مدت زمان ...

<